Co to je klimatizace a co všechno dělá?

Klimatizace je proces úpravy teploty, vlhkosti, čistoty a distribuce vzduchu.

 

Chlazení

     Klimatizační jednotky nabízejí přesné řízení teploty. Vždycky můžete vytvořit klima, ve kterém se nejlépe cítíte, klima se správnou teplotou. Nejen že vytváří komfort, ale umožňuje, aby jste se cítili svěží a aktivní dokonce i při nejextrémnějších venkovních podmínkách.

 

Topení

     Moderní klimatizační zařízení mohou pracovat i obráceně a to tak, že mohou zaměnit funkci kondenzátoru a chladiče (výparníku). Takovému zařízení říkáme tepelné čerpadlo, protože přečerpává teplo zvenku do místnosti. Zařízení může pracovat i při záporných venkovních teplotách (až do teplot -15 °C venkovního vzduchu) a umožňuje tak teplovzdušně vytápět místnosti. Provozní náklady takového zařízení jsou velice nízké. V porovnání s elektrickým topením nám postačí pro 3 kW tepelného výkonu pouze 1 kW elektrického příkonu.

     Obecně platí, že vytápění klasickým tepelným čerpadlem se nemusí vyplatit zejména pro jeho vysokou pořizovací cenu. V případě klimatizace s funkcí tepelného čerpadla je to jinak. Zde jsme si klimatizaci opatřili za účelem chlazení. Její verze jako tepelné čerpadlo je o cca 10 % dražší a tato investice se už vyplatí.

     Samotná klimatizace je v provozu přibližně 60 dní v roce a to cca 8 hodin denně. Tepelné čerpadlo může být v provozu nejméně dalších 200 dní v roce a to nepřetržitě.

 

Čištění

     Klimatizační jednotky produkují čistý, zdravý vzduch. Všechny vnitřní jednotky jsou vybavené filtry, které ze vzduchu zachycují prach, pyl, kouř, ... Úroveň filtrace je možné zvyšovat podle požadavků zákazníka. Filtrace je velmi důležitá pro osoby s alergiemi.

 

 

Odvlhčování

     V režimu chlazení klimatizační jednotka odvlhčuje vzduch a vytváří tak lepší pocit z komfortu. Mějte také na paměti, že správné množství vlhkosti omezuje růst prachových roztočů a plísní, což má zase pozitivní vliv na alergie osob. Člověk vnímá 40 až 60% vlhkost jako komfortní množství vlhkosti. Správné množství vlhkosti zaručuje také delší životnost vašeho zařízení a domu.

 

 

Ventilace

     Ventilace může být integrovaná do klinatizačního systému. Odvádí ven vzduch z vnitřního prostředí a přivádí dovnitř čerstvý, upravený, venkovní vzduch. V mezidobí, kdy je klimatizační systém vypnutý, může ventilace pracovat nezávisle. Naše ventilační systémy se mohou nainstalovat i bez instalace klimatizace

 

 

Proč klimatizovat?

     Pomocí klimatizace můžete vytvořit takové komfortní prostředí, ve kterém se budete cítit nejlépe a které bude mít správnou teplotou a příjemnou vlhkost. Moderní klimatizační jednotky produkují čistý, zdravý, čerstvý vzduch, odvlhčují vzduch a vytváří prevenci proti plísním. Toto všechno zajišťují, aniž by vznikal průvan nebo hluk. Zkrátka, klimatizace umožňuje, aby jste se cítili dobře, aktivněji a svěže, což se odráží v mnoha výhodách. Protože pokud se člověk cítí lépe, je i kreativnější a produktivnější. A komu by se nelíbilo být v obchodě, kavárně, restauraci nebo hotelu s klimatizací, obzvláště v létě ?