něco

 

 

 

Větrací jednotka Dantherm  HCC2 s rekuperací tepla k nástěnné nebo podstropní montáži

 

Ultratenká domácí větrací jednotka

 hcc 2 passivhause fritlagt 220

 

Jednotku HCC 2 lze plně přizpůsobit, aby vyhovovala všem potřebám pro větrání bytu či domu, nové výstavby či rekonstrukce.

 

 

hcc2-open-door

 

Plně nastavitelná větrací jednotka s rekuperací tepla:

HCC 2 je svým řešením unikátní a flexibilní domácí ventilace. S pouhými 27,9 cm světlé výšky je ideální pro montáž do stropních podhledů nebo na zeď, a to i skryté instalace uvnitř skříně. Jednotka může být elektronicky obrácena, což znamená, že se zrcadlově změní vstupy vzduchu do jednotky. Tato jednoduchá změna orientace umožňuje použít stejný typ jednotky pro levostranné nebo pravostranné připojení vnitřní / vnější potrubí. To samé platí i pro elektrické připojení, lze připojit buď z levé nebo pravé strany.

 

 

PC-Tool:

pc-tool-connected

Dantherm vyvinul pokročilou aplikace PC-Tool pro počítače MS Windows. Po instalaci jednotky, napojení vzduchových kanálů a kondenzační hadice, se musí jednotka kalibrovat pro specifické prostředí. Měření množství vzduchu se provádí pomocí měření v tlaku vzduchu v komorách jednotky, počáteční nastavení a další možné úpravy výkonu či nastavení řežimu se provádí pomocí dodávaného PC-Tools, který je spojen s HCC přes USB připojení.

 

 

 

 

 hcc 2 with pc tab6

 

Bezdrátové dálkové ovládání:

Dantherm nabízí bezdrátové dálkové ovládání HRC3 s LCD displejem ,které je možné použít buď k montáži na stěnu, nebo postaven na stole nebo skříně. Tento dálkový ovladač je určen pro uživatele k běžnému ovládání chodu jednotky, ale také zahrnuje speciální menu instalačního programu, kde je možné dělat rozsáhlé nastavení bez použití PC-nástroj.

 remote control skraa

Automatické ovládání chodu dle aktuálních požadavků :

HCC 2 domácí ventilační jednotka může být dovybavena čidly  vlhkosti RH a čidlem kvality vzduchu  VOC pro automatické řízení chodu jednotky dle aktuální potřeby na větrání.  Senzor VOC průběžně monitoruje hladinu umělých nebo přírodních organických chemikálií z odsávaného vzduchu a podle toho nastavuje úroveň proudu vzduchu. Stejně tak senzor RH průběžně měří úroveň vlhkosti v odsávaném vzduchu. Automatická regulace na základě údajů senzorů upravuje výkon jednotky dle požadavků. Tím zaručuje příjemné vnitřní klima za všech podmínek. Další součástí jednotky je vestavěný automatický By-pass a celá řada příslušenství včetně čidla CO2.

Veškeré příslušenství je ovládáno a s jednotkou propojeno přes externí rozhranní HAC2

Nastavení předehřevu/dohřevu či klapek se opět nastavuje pomocí Pc Tool.

 

Energetická třída A a A + hus 220

Standardní verze HCC 2 (bez čidel RH a VOC) je hodnocena jako energetická třída A. Instalací čidel RH a VOC je hodnocena jako energetická třída A +.

 

Integrace do systémů řízení budov (BMS):

HCC 2 domácí ventilační jednotka poskytuje údaje pro přípojný bod s TCP / IP rozhraním nesoucí data protokolem Modbus. Na vyžádání Dantherm vydá protokol umožňující kvalifikované BMS programování rozhraní jednotky HCC, vhodny pro  jakýkoli systém řízení budovy, stejně jako KNX inteligentní stavební systém.

 

 

Jednotka HCC 2 se díky své prokázané  impozantní tepelné účinnosti 93%  stala vítězem testu rekuperačních jednotek pořádaným Passive House institutem

screen-dump-en 459

Protokol ke stažení ve formátu PDF.

 

Klíčové vlastnosti HCC 2 domácí ventilace:

Tepelná účinnost až 93% (viz protokol Passivhouse)

Velmi nízká spotřeba energie

Pouze 300 mm montážní světlé výšky

Montáž na stěnu nebo do podhledu

Elektronické přepínání mezi orientace jednotky doleva / doprava směr ventilátoru

Snadné připojení k Building Management System s TCP Modbus

Letní provoz chlazení

 

Široký výběr příslušenství, včetně bezdrátového dálkového ovládání, čidlo vlhkosti, VOC senzor kvality vzduchu, snímače CO2, topných spirál, bypass, PC Tool, hygrostat, čerpadla kondenzátu apod